مشکلات جاروبرقی و تعمیرات آن

۵ مشکل اصلی جاروبرقی ها

هر زمان که ما از نظافت و تمیزی صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می آید جاروبرقی می باشد.

با اختراع جاروبرقی کار روزمره انسان ها بسیار راحت تر شده است. وقتی از یک جاروبرقی خوب استفاده می کنید این امر را به وضوح متوجه می شوید.

اگر شما به درستی از جاروبرقی خود نگهداری کنید هیچ مشکل مکانیکی برای آن به وجود نخواهد آمد.

با اینکه این دستگاه سالیان طولانی است که اختراع شده است، اما بازهم ۴ مشکل زیر در آن ها وجود دارد و بعضا موجب خرابی آن ها می شود.

این مشکلات عبارتند از :

۱ – کاهش مکش

این یک مشکل معمولی است که در بیشتر جاروبرقی ها به وجود می آید.

وقتی این مشکل به وجود می آید که سر جاروبرقی با پرز، مو و … گرفته باشد و یا جسمی در لوله آن گیر کرده باشد. این کثیفی در سر جاروبرقی باعث مکش کمتر و در نتیجه کمتر شدن قدرت موتور می شود.

برای اینکه جاروبرقی شما درست کار کند، بهترین و ارزان ترین راه این است که رولهای سر جاروبرقی را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. اگر سالیان زیادی است که از جاروبرقی استفاده می کنید و شانه های سر جاروبرقی خورده شده است بهتر است که آن را تعویض کنید چراکه هزینه آن بسیار کم می باشد.

۲ – خاموش شدن خودکار جاروبرقی

مردم اغلب از اینکه دستگاهشان وسط کار کردن خاموش می شود گله مند هستند.

این ایراد دلایل زیادی می تواند داشته باشد. یکی از این دلایل ضعیف شدن موتور و یا نیم سوز شدن آن می باشد. از دلایل دیگر پر شدن کیسه آشغال و مخزن جاروبرقی می باشد.

قبل از اینکه احتمال دهید موتور آسیب دیده است، مخزن آشغال را خالی کنید و دوباره جارو را تست کنید.

۳ – صدای نابهنجار یا بسیار بلند

یکی دیگر از مشکلات رایج در جاروبرقی صدای بسیار بلند آن به محض روشن کردن و کم شدن قدرت مکش آن می باشد. تغییر صدا و صدای نابهنجار از علائم خراب بودن و سوختن موتور می باشد. بهتر است برای تست موتور از متخصص مربوطه کمک گرفته و خودتان جاروبرقی را باز نکنید. در حال حاضر تعویض موتور بسیار با صرفه تر و کم هزینه تر از تعمیر آن می باشد.

۴ – تسمه های جاروبرقی

در بعضی مدل ها و برند ها قسمت سری جاروبرقی با استفاده از یک تسمه کار می کند. تسمه ها بر اساس جنسی که دارند معمولا هر چند ماه خورده شده و با پاره می شوند. شما می توانید قبل از اینکه تسمه خورده شود آن را خریداری و جابجا کنید. قیمت این تسمه ها ناچیز می باشد و با عوض کردن آن ها به طول عمر جاروبرقی خود می افزایید.

۵ - دکمه های روشن/ خاموش یا سیم جمع کن جاروبرقی کار نمی کنند

معمولا بر روی جاروبرقی دو دکمه وجود دارد. یکی برای روشن/ خاموش کردن جارو و دیگری برای سیم جمع کن. اگر از این دکمه ها بارها استفاده شده باشد، یا در اثر ضربه ناگهانی دچار صدمه شده باشند، ممکن است گیر کرده و یا از کار بیوفتند. در این صورت لازم است تا قاب رویی جاروبرقی را باز کنید و دکمه ها را بررسی کنید. اگر مشکل گیر کردن دکمه باشد، به راحتی و با یک ضربه آرام رفع می شود. اما اگر دکمه معیوب شده و هرز شده است، باید آن را تعویض کنید.

 

 

blog (18)

blog (29)