توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

علت جمع شدن آب در لباسشویی

در قسمت پایین دستگاه یک درپوش وجود دارد که درپوش یا فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی نام دارد.بعد از باز کردن فیلتر پمپ تخلیه، یک اهرم پیچ مانند مشاهده می کنید. آن را به سمت چپ چرخانده تا باز شود (دقت کنید که با باز کردن این پیچ، تمام آب ماشین لباسشویی خارج می‌شود. بهتر است قبل از خارج شدن آب، فرش را جمع کرده یا فکری به حال آب خارج شده بکنید).

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

ممکن است در ابتدای شروع به کار لباسشویی و یا پیش از آنکه دکمه استارت و انتخاب برنامه را زده باشید، لباسشویی شروع به آبگیری نموده و این کار متوقف نشود. درواقع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش و یا علت جمع شدن آب در انتهای سیکل شستشو، به خرابی شیر برقی لباسشویی مربوط می شود. این شیر با دریافت فرمان از تایمر لباسشویی، باز شده و آب از طریق شیلنگ ورودی آب وارد دستگاه می شود. لذا جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خاموش و یا پس از فرآیند شستشو، به خرابی این شیر و یا تایمر لباسشویی باز می گردد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب و جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه است.

دلیل دیگر جمع شدن آب در لباسشویی و تخلیه نشدن آن، گرفتگی و انسداد محل خروج آب است. گرفتگی و انسداد می تواند در شیلنگ تخلیه لباسشویی، لوله فاضلاب، فیلتر تخلیه دستگاه و… اتفاق بیوفتد.

طول شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.امکان تا خوردن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد.

امکان مسدود شدن فیلتر تخلیه به وسیله لباس های کوچک (جوراب یا لباس زیر) وجود دارد.

امکان مسدود شدن لوله فاضلاب منزل وجود دارد.

چرا پمپ آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیکند؟

پرز لباس یا یک شی‌ء می تواند باعث مسدود شدن پمپ گردد.

برد فرمان ماشین لباسشویی یا تایمر، فرمان تخلیه را صادر نمی‌کند. برای تعمیر آن نیاز است، حتماً با الوفیکس تماس بگیرید.

خراب شدن یا شکستن پروانه های پمپ تخلیه.

خراب شدن یا از کار افتادن کامل موتور پمپ تخلیه، که در این حالت باید پمپ تخلیه عوض شود.

انواع پمپ تخلیه لباسشویی

برای اینکه نحوه تعویض پمپ و شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به طور کامل آموزش داده باشیم، در ابتدا بهتر است با انواع پمپ نیز آشنا شوید. پمپ تخلیه لباسشویی به دو نوع قطب چاکدار و رتور با آهن‌ربای دائم تقسیم می‌شود.

پمپ با موتور القایی (قطب چاکدار):

این نوع از پمپ تخلیه از ساده‌ترین انواع موتورهای القایی است. در این نوع پمپ، بوبین صرفا یک میدان مغناطیسی ثابت ایجاد می‌کند و قابلیت چرخش رتور وجود ندارد.

پمپ با موتور القایی (رتور با آهن‌ربای دائم):

موتوری دارای یک بوبین با حفاظ پلاستیکی همراه با رتور و آهن‌ربای دائم است، که بوبین و رتور هر دو با هم کار می‌کنند.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

دلایل خاموش شدن پکیج دیواری

  1. نبود آب کافی در مدار گرمایش
  2. هوا گرفتن مدار گرمایش
  3. انسداد و گرفتگی مدار گرمایش
  4. خراب شدن پمپ پکیج می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد
  5. جوش آوردن پکیج و علت جوش آوردن پکیج
  6. فشار کم گاز در پکیج
  7. تخلیه نشدن دود پکیج
  8. خراب شدن الکترود یون پکیج

۱٫ نبود آب کافی در مدار گرمایش

پکیج‌های دیواری حداقل میزان آب را اندازه‌گیری می‌کنند و اگر مقدار آب کمتر از آن باشد، روشن نخواهند شد. توجه کنید که اگر پکیج شما روشن و خاموش می‌شود، علت خاموش شدن پکیج این نیست.

۲٫ هوا گرفتن مدار گرمایش

در این شرایط پکیج دیواری به دلیل عدم وجود آب کافی در مدار گرمایش خاموش خواهد شد. وجود هوا در مدار گرمایش باعث بالا رفتن فشار پکیج نیز می‌شود که هواگیری لازم دارد.

۳٫ انسداد و گرفتگی مدار گرمایش

در این مرحله ما به شما دو راه حل پیشنها می کنیم که یکی اقدام به رسوب زدایی مدار و دیگر نصب سختی گیر بر روی پکیج می باشد.

البته به منظور جلوگیری از بازگشت دوباره این مشکل بهتر است دلیل اصلی آن مشخص شود و در صورتی که مشکل از جنس نامناسب لوله ها است، سریع تر به منظور بازسازی لوله کشی شوفاژها اقدام شود.

۴٫ خراب شدن پمپ پکیج می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد

بسیار واضح است که در صورت خراب شدن پمپ هیچ آبی در مدار سیستم به گردش درنیامده و در نتیجه برد فرمان روشن شدن دستگاه را صادر نمی کند.

البته در مواقعی که پمپ هنوز به طور کامل نسوخته است، این قطعه ضعیف می شود و نشانه آن خاموش و روشن شدن پکیج است.

۵٫ جوش آوردن پکیج و علت جوش آوردن پکیج

علت خاموش شدن پکیج و همچنین علت خاموش و روشن شدن پکیج را در بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن نیز جستجو کرد. وقتی که دمای آب پایین باید و به حد مناسبی برسد، پکیج دوباره روشن خواهد شد.

علت جوش آوردن پکیج می‌تواند خرابی کلید NTC، تنظیم نبودن شعله، خرابی کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و… باشد.

اما علت جوش آوردن پکیج چیست؟ علت جوش آوردن پکیج را می‌توان در رسوب گرفتن مبدل ثانویه، گرفتگی مبدل اصلی و صحیح کار نکردن پمپ پکیج اطمینان جستجو کرد. بروز مشکلات در قطعات درونی میکروسوئیچ نیز می‌تواند علت جوش آوردن پکیج باشد.

۶٫ فشار کم گاز در پکیج

بدون گاز در پکیج دیواری نه شعله‌ای در کار خواهد بود و نه گرمایی. درصورتی که فشار گاز ضعیف باشد، یا شعله ضعیف خواهد بود، یا پکیج روشن و خاموش خواهد شد.

شما می توانید با کمک مجری تعمیرکار پکیج مشکل کم بود هوای گاز ورودی به پکیج را بررسی کرده و تنظیم کنید. اما در برخی موارد ژیگلور گاز دچار مشکل است که نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

گاهی خاموش شدن پکیج ابتدا به صورت سرد و گرم شدن آب دستگاه خود را نشان می دهد.

۷٫ تخلیه نشدن دود پکیج

محصولات حاصل از احتراق دستگاه باید از طریق مجرای دودکش و با کمک قطعاتی همچون پرشر دود و پرشر هوا از پکیج خارج شوند.

در غیر این صورت سنسور دود فرمانی مبنی بر روشن شدن پکیج را به برد دستگاه صادر نمی کند.

۸٫ خراب شدن الکترود یون پکیج

الکترود یون قطعه بسیار کوچکی در قسمت برنر پکیج می باشد که وظیفه آن تشخیص شعله در دستگاه است.

بنابراین چنانچه هرگونه مشکلی در این قطعه وجود داشته باشد، شعله تشخیص داده نشده و در نتیجه پکیج روشن نمی شود.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

خاموش نشدن کتری چای ساز پس از جوش آمدن آب:

یکی دیگر از مشکلات چای ساز می تواند مربوط به خاموش نشدن دستگاه بعد از جوش آمدن آب یا خاموش شدن دستگاه قبل از جوش آمدن آب باشد. این مشکل ممکن است ناشی از خراب شدن سنسور دمای چای ساز باشد که می توان با تعویض سنسور این مشکل را حل کرد.چنانچه کتری پس از بجوش آمدن آب خاموش نشود احتمالا دچار خرابی ترموستات تشخیص دما شده است.

پریدن فیوز برق با روشن کردن چایساز

این مشکل به دلیل وجود اتصال کوتاه در دستگاه شما یا برق منزلتان به وجود می آید که باید توسط برق کار متخصص الوفیکس این کار تشخیص داده و حل شود.

گرم نشدن سینی چایساز

این مشکل ممکن است به دلیل خرابی دکمه خاموش و روشن دستگاه، قطع شدن سیم اصلی، خرابی برد الکتریکی دستگاه و آسیب دیدن قطعه ای از دستگاه باشد.

در واقع المنت ها با تبدیل جریان برق به گرما باعث گرم شدن و به جوش آمدن آب میشود. چنانچه هرگونه قطعی در سیستم المنت ها بوجود بیاید، المنت از مدار خارج شده و آب گرم نخواهد شد. با تعویض المنت یا برطرف کردن قطعی اتصالات (در صورت قطع بودن قسمتی از مدار) میتوان این ایراد را به راحتی برطرف نمود.

روشن نشدن دستگاه چایساز:

۱٫خرابی کلید قطع و وصل جریان

۲٫قطعی یکی از سیم های اتصال دهنده

۳٫خرابی برد دستگاه

۴٫خرابی قطعه ای خاص از دستگاه

این ایراد حتما باید توسط کارشناسان الوفیکس بررسی شده و در صورت وجود قطعه در بسیاری از موارد قابل حل است.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

دلایل جرقه زدن ماکروویو

علت جرقه زدن مایکروویو چیست؟

۱- وجود یک قطعه فلزی درون دستگاه علت جرقه زدن مایکروویو

اولین و مهم‌ترین علت جرقه زدن مایکروفر، وجود ظروف یا قطعات فلزی درون آن است.

بسیاری از افراد نیز برای طبخ غذا از فویل استفاده می‌کنند استفاده از فویل درون دستگاه نیز از دلایل ایجاد جرقه در مایکروویو است.

توجه داشته باشید که حتما قبل از پخت غذا در داخل دستگاه مایکروفر خود اطمینان حاصل کنید که هیچگونه ضایعه فلزی در داخل آن وجود نداشته باشد. به علاوه حتما از ظروف مخصوص داخل مایکروفر استفاده کنید.

۲- پوسیدگی رنگ دیواره از دلایل جرقه زدن مایکروویو

ممکن است رنگ دیواره مایکروفر شما به‌مرورزمان پوسیده‌شده و موجب ایجاد جرقه در آن شود.

۳- سوختن دیود از مواد موثر بر جرقه زدن ماکروویو

دیود قطعه‌ای است که کار آن تبدیل توان خروجی ترانسفورماتور AC به DC است.از دیگر دلایل اصلی جرقه زدن مایکروفر سوختگی دیود است. در حقیقت کار دیود خروجی ترانسفورماتور AC را به DC تبدیل می کند، به علاوه ولتاژ ۵۰۰۰ ولت را دو برابر خواهد کرد. خود این ولتاژ نیز به مگنترون قدرت می دهد و حرارت لازم را به غذا منتقل می کند. هنگامی که دیود سوخته شود باعث ایجاد جرقه هایی در مایکروفر خواهد شد.

۴- خرابی پایه فلزی از عوامل تاثیرگذار در جرقه زدن مایکروویو

برخی مایکروفرها دارای یک پایه فلزی هستند که می‌توان مواد غذایی یا ظروف را بر روی آن قرارداد. اگر این پایه به صورت غیراستاندارد ساخته‌شده باشد ممکن است باعث ایجاد جرقه در مایکروفر شود.

۵- خرابی پوشش انتشار امواج علت جرقه زدن ماکروویو

روی دیواره درونی مایکروفر، یک پوشش مستطیلی قرار دارد که کاور انتشار امواج نامیده می‌شود. وظیفه آن هدایت انرژی گرمایی به قسمت مرکزی مایکروفر است تا گرما بر قسمتی که شما ظرف حاوی غذا را قرار می‌دهید، متمرکز شود. گاها ممکن است ذراتی از غذا بر روی این پوشش قرار بگیرند، در این صورت گرمای قطعه مگنترون این ذرات غذایی را می‌سوزاند و موجب جرقه زدن مایکروفر می‌شود و سپس باعث آسیب به سر نازل می‌گردد که جرقه های پی در پی و بزرگتری را به دنبال خواهد داشت. رفع این مشکل باید توسط تعمیرکار مایکروفر با تعویض سر نازل و در برخی موارد تعویض پوشش انتشار امواج انجام شود.

۶- خرابی لامپ مگنترون از دلایل جرقه زدن ماکروویو

از دلایل دیگر ایجاد جرقه در مایکروفر می‌توان به خرابی لامپ مگنترون اشاره کرد. مگنترون وسیله‌ای است که گرمای لازم را برای پخت غذا ایجاد می‌کند. اگر این بخش خراب باشد ممکن است باعث ایجاد جرقه در مایکروفر شود.