توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

باید بگوییم که این ارور مربوط به خطای سیستم تخلیه آب ماشین ظرفشویی می باشد. در صورتی که این ارور روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما ظاهر شود، دستگاه در واقع نتوانسته آب موجود در ماشین ظرفشویی را تخلیه کند. بنابراین در صورتی که این ارور را مشاهده کردید، باید مواردی از قبیل، پمپ تخلیه، شیلنگ تخلیه، برد الکترونیکی و سایر موارد را بررسی کنید. همچنین در صورت بروز همچین ایرادی، ممکن است پمپ تخلیه دستگاه سوخته باشد.

علت اصلی نمایش ارور E4 مربوط به وجود مشکلی در سیستم تخلیه آب، سوختگی پمپ تخلیه و خرابی برد الکترونیک می باشد. اما علاوه بر این موارد، عواملی مانند، انسداد شیلنگ تخلیه، پر بودن فاضلاب، خرابی موتور، نرفتن دستگاه به حالت خشک کن و… نیز می توانند باعث نمایش این ارور شوند.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

دلایل افت فشار پکیج

علت افت بار پکیج یا به عبارتی چرا بار پکیج میاد پایین ؟

۱-نشتی در مدار بسته پکیج و رادیاتور وجود دارد

وجود نشتی در پکیج حتی اگر خیلی کم باشد یکی از دلایل افت فشار می باشد.

۲-باز گذاشتن یا خرابی شیر پر کن پکیج

گاهی اوقات اتفاق می افتد که بعد از تنظیم فشار فراموش می کنید که شیر پر کن را ببندید که همین موضوع سبب می شود که در حین استفاده از آب گرم فشار پایین بیاد که نتیجه افت فشار هم خاموش شدن دستگاه می باشد.

اگر شیر پرکن خراب باشه حتی اگه شیر پرکن بسته باشه همون اتفاقات یعنی بالا رفتن و و پایین اومدن فشار پکیج اتفاق میفته در واقع این حالت یه حالت خاص از دلیل دوم یعنی باز گذاشتن شیر پرکن هست .

۳-سوراخ بودن مبدل حرارتی

پکیج های تک مبدل دچار سوراخ شدن مبدل حرارتی از درون می شوند، نتیجه این اتفاق افزایش یا کاهش فشار می باشد

۴- سوراخ بودن یا باد نداشتن منبع انبساط

در صورتی که منبع انبساط سوراخ شود و یا اینکه باد نداشته باشد ما با افزایش یا کاهش فشار پکیج مواجه می شویم.لازم به ذکر است که این موضوع یکی از شایع ترین مشکلاتیست که در پکیج ها به وجود می آید.

یعنی این مشکل هم باعث افت فشار میشه و هم باعث افزایش فشار. البته افزایش فشار زمانی اتفاق میفته ک شما دمای پکیج رو از ۶۰ درجه بالاتر تنظیم کنید .

رسوب گيري

در نواحي با سختي بالاي آب ، مشكل رسوب گيري براي دستگاه ايجاد مي شود. مبدل حرارتي بخشي از دستگاه است كه رسوب مي گيرد و اگرلايه رسوبي ضخيم گردد ، باعث ايجاد هوا در جريان عبوري (در نتيجه توليد صدا) و خرابي قطعات ديگر از قبيل پمپ مي شود.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

ارور E32 ماکروویو سامسونگ

ارور E32 مایکروفر سامسونگ یک ارور رایج در مدل های سامی میباشد که این ارور E32 مربوط به ایجاد خرابی در قسمت سنسور وزن مایکروفر میباشد. سنسور وزن مایکروفر سولاردام سامی وظیفه تشخیص وزن مواد غذایی درون مایکروفر را برعهده دارد که بر اساس وزن تشخیص داده شده در برنامه دیفراست یا در بعضی برنامه های پخت ، زمان کارکرد دستگاه به صورت اتوماتیک تعیین میگردد. در صورت خرابی سنسور وزن مایکروفر سامی شاهد نمایش دادن ارور E32 بر روی صفحه نمایش یخچال خواهیم و در صورت بروز ارور E32  مایکروفر سامسونگ دیگر قادر به انجام هیچ عملکردی نبوده و عملا بلااستفاده خواهد شد.

جهت رفع عیب این ارور میتوانید با مجموعه الوفیکس تماس بگیرید کارشناسان ما در اولین فرصت اقدام خواهند کرد.

توسط shahin seyfi / دسته‌بندی نشده / 0 نظر

علت جمع شدن آب در لباسشویی

در قسمت پایین دستگاه یک درپوش وجود دارد که درپوش یا فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی نام دارد.بعد از باز کردن فیلتر پمپ تخلیه، یک اهرم پیچ مانند مشاهده می کنید. آن را به سمت چپ چرخانده تا باز شود (دقت کنید که با باز کردن این پیچ، تمام آب ماشین لباسشویی خارج می‌شود. بهتر است قبل از خارج شدن آب، فرش را جمع کرده یا فکری به حال آب خارج شده بکنید).

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

ممکن است در ابتدای شروع به کار لباسشویی و یا پیش از آنکه دکمه استارت و انتخاب برنامه را زده باشید، لباسشویی شروع به آبگیری نموده و این کار متوقف نشود. درواقع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش و یا علت جمع شدن آب در انتهای سیکل شستشو، به خرابی شیر برقی لباسشویی مربوط می شود. این شیر با دریافت فرمان از تایمر لباسشویی، باز شده و آب از طریق شیلنگ ورودی آب وارد دستگاه می شود. لذا جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خاموش و یا پس از فرآیند شستشو، به خرابی این شیر و یا تایمر لباسشویی باز می گردد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب و جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه است.

دلیل دیگر جمع شدن آب در لباسشویی و تخلیه نشدن آن، گرفتگی و انسداد محل خروج آب است. گرفتگی و انسداد می تواند در شیلنگ تخلیه لباسشویی، لوله فاضلاب، فیلتر تخلیه دستگاه و… اتفاق بیوفتد.

طول شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.امکان تا خوردن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد.

امکان مسدود شدن فیلتر تخلیه به وسیله لباس های کوچک (جوراب یا لباس زیر) وجود دارد.

امکان مسدود شدن لوله فاضلاب منزل وجود دارد.

چرا پمپ آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیکند؟

پرز لباس یا یک شی‌ء می تواند باعث مسدود شدن پمپ گردد.

برد فرمان ماشین لباسشویی یا تایمر، فرمان تخلیه را صادر نمی‌کند. برای تعمیر آن نیاز است، حتماً با الوفیکس تماس بگیرید.

خراب شدن یا شکستن پروانه های پمپ تخلیه.

خراب شدن یا از کار افتادن کامل موتور پمپ تخلیه، که در این حالت باید پمپ تخلیه عوض شود.

انواع پمپ تخلیه لباسشویی

برای اینکه نحوه تعویض پمپ و شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به طور کامل آموزش داده باشیم، در ابتدا بهتر است با انواع پمپ نیز آشنا شوید. پمپ تخلیه لباسشویی به دو نوع قطب چاکدار و رتور با آهن‌ربای دائم تقسیم می‌شود.

پمپ با موتور القایی (قطب چاکدار):

این نوع از پمپ تخلیه از ساده‌ترین انواع موتورهای القایی است. در این نوع پمپ، بوبین صرفا یک میدان مغناطیسی ثابت ایجاد می‌کند و قابلیت چرخش رتور وجود ندارد.

پمپ با موتور القایی (رتور با آهن‌ربای دائم):

موتوری دارای یک بوبین با حفاظ پلاستیکی همراه با رتور و آهن‌ربای دائم است، که بوبین و رتور هر دو با هم کار می‌کنند.