توسط shahin seyfi / تعمیر لباسشویی / 0 نظر

دلایل لرزش شدید لباسشویی

علت تکان خوردن ولرزش ماشین لباسشویی های جدید و قدیم

  1. ازقرار گرفتن صحیح لباس‌ها را در لباسشویی اطمینان حاصل کنید به عبارتی دیگر لباس ها طوری باشد که درداخل دیگ لباسشویی پخش شده باشند
  2. از قرار دادن لباس‌ها به‌ صورت گلوله در لباسشویی خودداری نمایید.
  3. از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید و درصورت تراز نبودن آن را تراز کنید.
  4. از قرار دادن لباس بیش ‌از حدظرفیت ماشین لباسشویی خودداری کنید.
  5. بهاستاندارد مقدار لباس در لباسشویی طبق دفترچه راهنما دقت نمایید.
  6. از تخلیه شدن آب در ماشین لباسشویی مطمئن شوید؛ زیرا در برخی از موارد ممکن است تخلیه نشدن آبعلت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی شما باشد.

خراب شدن کمک‌ فنر می‌تواند علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی باشد

در تمام ماشین‌های لباسشویی جدید که دارای درب جلو هستند، قطعه‌ای به نام کمک‌ فنر وجود دارد که حرکات دیگ در ماشین لباسشویی را کاهش می‌دهد. ضعیف شدن وخراب شدن کمک فنر در ماشین لباسشویی نیز باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود. در هنگام بروز مشکل در این قطعه باید سریعاً آن را بررسی کرده و مشکل آن را رفع نمایید؛ چون در صورت بی‌توجهی به این مسئله ممکن است قطعات دیگری مانند پمپ تخلیه ،هیدروستات ،پنل لباسشویی ،برد لباسشویی و حتی شکسته شدن شیشه جلوی درب لباسشویی در ماشین لباسشویی نیز دچار مشکل شود.

یکی از عواملی که باعث خرابی این قطعه میشود اثاث کشی و جابجایی است که میتوان با بستن نگهدارنده دیگ (زمانی که لباسشویی را از کارتن درمی آورید پشت دستگاه به دیگ متصل است) از به وجود آمدن این اتفاق جلوگیری کنید.

خراب شدن فنرهای نگهدارنده دیگ می‌تواند دلیل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی باشد

دیگ ماشین لباسشویی توسط فنرهایی در جایگاه خود معلق و ثابت ‌شده است.بهتراست بدانید که این فنرها علاوه بر نگهداری دیگ ماشین لباسشویی از لرزش و تکان خوردن آن نیز جلوگیری به عمل می‌آورند.

خراب شدن کمک‌های زیر دیگ در ماشین لباسشویی بسیار رایج است. به همین دلیل بهتر است که ماشین لباسشویی توسط تکنیسین‌های متخصص بررسی شود تا در صورت معیوب بودن هر یک از قطعات، تعمیر و یا تعویض آن به موقع صورت گیرد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

در صورت بروز مشکلات مختلف مانند آسیب دیدن فنرهای دیگ، جدا شدن فنرهای دیگ و … ماشین لباسشویی در حین کار می‌لرزد و سر و صدای زیادی را نیز ایجاد می‌کند. در این هنگام باید فنرهای دیگ دستگاه توسط تعمیرکار متخصص در زمینه‌ی تعمیرات لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز فنرهای دیگ دستگاه تعویض شود.

خراب شدن فلکه آبکشی در ماشین لباسشویی می‌تواند دلیل دیگر لرزش و تکان باشد.

فلکه آبکشی در لباسشویی که به آن قطعه فولی نیز گفته می‌شود، قطعه‌ای در ماشین لباسشویی است که خراب شدن آن ‌یکی از علت های دیگر لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی است.

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی یکی از علت‌های دیگر لرزش زیاد ماشین لباسشویی است. آب موجود در دستگاه موجب وارد شدن وزن زیاد به لباسشویی می‌شود. درواقع آب شستشو باید از طریق شلنگ تخلیه از دستگاه خارج شود تا لباسشویی عمل شستشو را ادامه دهد.در صورت بروز چنین مشکلی باید پمپ آب و تمام مواردی که به تخلیه آب مربوط میشود توسط تکنسین بررسی شود.

  • اگر لرزش فقط در لحظه ابتدا (که دیگ شروع به چرخش می‌کند) وجود دارد و به محض اینکه دور بالا رفت کامل قطع شد، طبیعی است (به علت عدم تعادل)
  • توجه: در مدل‌های  11،۱۰٫۵ و ۱۲ کیلویی به دلیل نوع طراحی، در چرخش‌های اولیه لرزش و صدا را دارد، کاملا طبیعی است.

نکته : محل قرار گیری لباسشویی حائز اهمیت است. زیر پایه‌های دستگاه نباید شی خارجی از جمله چوب “پلاستیک” کاشی  گذاشته شود. لباسشویی نباید روی موکت یا پارکت قرار گیرد.سطحی که دستگاه لباسشویی قرار میگیرد کاملا باید مسطح و صاف باشد

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *